Wybrane Projekty

Festiwal Oddechu #3

Nazwa projektu:
Festiwal Oddechu #3

Czas i miejsce projektu:
8-9 października 2022, Elektrownia Powiśle (Warszawa).

Jaki jest cel projektu:
Edukacyjny. Oddychanie, to nieświadoma czynność wykonywana automatycznie. Jenak uświadomiony oddech staje się narzędziem do pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Jest naszym lekarstwem i wsparciem w trudnych momentach. Festiwal Oddechu był dwudniowym wydarzeniem ukierunkowanym na pracę z oddechem, łączące pokazy technik praktycznych z wykładami i targami.

Dlaczego Festiwal Oddechu jest potrzebny?
W czasie, gdy nasze życie zawodowe i prywatne jest bardzo skorelowane z dużym stresem, brakiem czasu, permanentnym zmęczeniem, realizacja Festiwalu Oddechu wydała nam się logiczna i wskazana. Festiwal jest podpowiedzią jak wdrożyć techniki świadomego oddechu, jak pracować z ciałem i umysłem, jak przeprogramować się z trybu pasywnego na aktywny i świadomy.

Partnerzy projektu:
Do realizacji projektu zaprosiliśmy 15 partnerów, przede wszystkim znanych i cenionych praktyków technik oddychania, ale i medytacji, relaksacji, czy ukierunkowanych na tę tematykę ćwiczeń fizycznych. Partnerem wspierającym była warszawska Elektrownia Powiśle, w której zrealizowany był projekt.

Działaniami dodatkowymi była organizacja wydarzenia Jestem Slow, na którym pojawiły się autorskie marki oferujące lokalne produkty (odzież, akcesoria, kosmetyki naturalne, wydawnictwa).

Opis działań:
1. Dwadzieścia różnego rodzaju paneli zarówno teoretycznych, jak i praktycznych
2. Wybrana tematyka: „Human Design”, „Joga i Oddech”, „Metoda Wima Hofa”, „Równowaga w Ciele i w Życiu”, Ceremonia Kakao”, „Psychedelic Breath”

Więcej informacji, program (kliknij w grafikę):

Data publikacji

Kampania #Odetchnij

Projekt społeczny #Odetchnij to projekt o Wolności, Równości, Zdrowiu, Życiu. Pandemia wyzwoliła potrzebę otwarcia się na oddech, a szersza eksploracja tematu otworzyła przed nami prawdziwe oblicze pierwotnej siły jaką jest ODDECH.

Zdjęcia, które powstały we współpracy z fotografem Danielem Petryczkiewiczem prowadzą nas przez oddech, mocno podkreślają moment w którym uświadomiliśmy sobie jego siłę i moc. Wydarzenia ostatnich tygodni, które miały miejsce na ulicach, w sieci, podniosły rangę Równości oddechowej.

Jesień przywołuje konieczność zadbania o zdrowie i odporność wspieraną oddechemWreszcie wszystko ostatecznie sprowadza się do Życia, do samopoznania siebie przez kontakt z oddechem. Oddech jako bezpieczna przystań i dom w którym czujemy się u siebie, i dobrze ze sobą.

Do obejrzenia wszystkich prac autorstwa Daniela Petryczkiewicza zapraszamy w pierwszych dniach października, szczegóły niebawem. W kolejnych tygodniach października przedstawimy program praktycznych treningów oddechowych.

#Odetchnij

Data publikacji

Slow Weekend x Slow Festival 2019

Nazwa projektu:
Slow Weekend x Slow Festival 2019

Jaki był cel projektu:
Promocja trendu Slow w ujęciu holistycznym. Slow, jako sposób podejmowania świadomych decyzji dotyczy każdej dziedziny naszego życia i jest realną alternatywą wobec oferty masowego i globalnego przemysłu.

Kto był Partnerem projektu:
Projekt oparty na współpracy z wieloma Partnerami. Do jego organizacji dołączyło łącznie ponad 30 podmiotów, zarówno wśród organizacji NGO, jak i przedsiębiorstw. Do promocji wydarzenia zostały zaproszone czołowe, zasięgowe media, które objęły projekt patronatami.
Slow Weekend x Slow Festival 2019 był oficjalną imprezą Warszawskiej Nocy Muzeów organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Składowe i skala projektu:
Slow Weekend x Slow Festival 2019 był największą imprezą promującą trend Slow w Polsce. Odbył się w maju 2019 roku w Centrum Praskim Koneser w Warszawie i łączył w sobie niemal wszystkie dziedziny idei Slow.

Wydarzenie było podzielone na dwie części. Część targowa, czyli Slow Weekend, jest prezentacją produktów i usług rodzimych, lokalnych twórców, projektantów i producentów: mody, wzornictwa, naturalnych kosmetyków, produktów dla dzieci, czy żywności. Cześć kulturalno-edukacyjna, czyli Slow Festival to impreza promująca niekomercyjnych artystów oraz inicjatywy budujące społeczność Slow i działające na rzecz rozwoju trendu Slow w Polsce.

Opis działań:
1. Cześć targowa (Slow Weekend): na imprezę zgłosiło się ponad 300 marek tworzących w duchu Slow, goście mieli możliwość poznania twórczości firm z całej Polski, które zaprezentowały blisko 10 000 produktów z różnych kategorii.
2. Druga część wydarzenia (Slow Festival): szeroki, rozbudowany program wydarzeń, obejmujący między innymi (wybrane działania):
– przegląd alternatywnych zespołów muzycznych połączony z konkursem (Partnerzy: Universal Music Polska i Magic Records)
– Slow Foodowe pokazy kulinarne (Partner: Food Lab Studio)
– pokaz zabytkowych samochodów (Partner: Citroen)
– zbiórka plastikowych butelek i wymiana na żywe rośliny doniczkowe (Partner: Grohe Polska)
– warsztaty samodzielnego szycia na maszynie (Partner: Juki i Impall)
– zbiórka odzieży, z której dochód ze sprzedaży przeznaczony był na wybrane fundacje (Partner: Ubrania do Oddania, Bank Ubrań)
– zbiórka na szczepienia i odkleszczanie zwierząt ze Schroniska z Korabiewic (Partner: Schronisko z Korabiewicach)
– treningi harmonii ciała i mindfulness (Partner: Zdrofit)
– kreatywne warsztaty upcyklingowe ubrań i z wicia kwiatowych wianków (Partnerzy: Bazgrołaki i Amarant)
– warsztaty ze stolarstwa dla dzieci i dorosłych (Partner: Ekostolarka)
– wykłady na temat kosmetyków naturalnych połączone z warsztatami ich tworzenia (Partnerzy: O Jeju i Ecolore)

Co osiągnęliśmy:
1. Ponad 300 zgłoszeń marek Slow z całej Polski
2. Ponad 100 zgłoszeń konkursowych od młodych zespołów muzycznych z całej Polski
3. Blisko 30 aktywności w postaci warsztatów, działań kulturalnych i edukacyjnych
4. Projekt wygenerował rekordową frekwencję, na Slow Weekend x Slow Festival 2019 przyszło ponad 20 000 gości. Jest to wynik porównywalny do największych imprez targowych w kraju.

Data publikacji

Slow Akademia

Nazwa projektu:
Slow Akademia

Jaki był cel projektu:
Slow Akademia to bezpłatny projekt szkoleniowy skierowany do mikroprzedsiębiorców. Celem Slow Akademii było wyjaśnienie zagadnień związanych z marketingiem małych firm, przybliżenie tematyki możliwości i schematów działań na rynku zdominowanym przez globalne przedsiębiorstwa.

Kto był Partnerem projektu:
Agencja Slow Branding

Opis działań:
Edycja odbyła się pod hasłem „Jak stworzyć opowieść o marce?”, była połączeniem wykładów i warsztatów. Do Slow Akademii zostali zaproszeni przedstawiciele branży projektantów i twórców slow fashion.

Co osiągnęliśmy:
Slow Akademia została zaplanowana dla 30 uczestników. Odzew na nasze zaproszenie był bardzo duży, w rezultacie przyjętych zostało 50 osób uczestniczących w wydarzeniu.

Data publikacji

Torba Za Torbę

Nazwa projektu:
Torba Za Torbę

Jaki był cel projektu:
Promocja idei zamkniętego obiegu w modzie (recykling). Zwrócenie uwagi na tematykę możliwości nadawania drugiego życia używanym tekstyliom oraz kwestię ochrony zasobów wodnych w przemyśle modowym.

Kto był Partnerem projektu:
Vive Textile Recycling, WWF Polska, Mariusz Przybylski

Opis działań:
Akcja, która odbyła się trzykrotnie polegała na zbiórkach niepotrzebnej odzieży. Podczas targów Slow Fashion i Slow Weekend postawione zostały dedykowane pojemniki, do których goście targów wrzucali przyniesione tekstylia. Za każdą torbę ubrań przekazywana była ekologiczna torba wykonana metodą recyklingu zaprojektowana przez Mariusza Przybylskiego.

Co osiągnęliśmy:
Na targach rozdawano ekologiczne torby, które powstały z materiałów pochodzących z odzysku oraz bez zużycia wody. Każda taka torba symbolicznie oszczędza 2600 litrów wody, jest to ilość potrzebna do wyprodukowania torby z konwencjonalnej, niecertyfikowanej bawełny podobnej wielkości. W sumie, na każdej z trzech edycji, rozdano ponad 200 torebek i tym samym symbolicznie zaoszczędzono 603 000 litrów wody.

Data publikacji